Southern Cruisers Riding Club

Wallachia chapter

Ride & Free

SCRC - Wallachia chapter
Historie klubu SCRC v České republice

Českou pobočku Southern Cruisers Riding Club / SCRC založil Tomáš "Tom" Kocanda z Prahy na počátku roku 2000. Oficiální registrace klubu v ČR byla v USA provedena 14.2.2000. Deset dní na to se přihlásil druhý člen Robert "Bob" Vychodil, následující den Jirka Krochot a Tomáš Šebeň. V dalších dnech pak Míla Vévoda, Lenka "Klasika" Krejčí, "Pospa", Honza Martínek a Radim Chrást .... a po nich mnoho a mnoho dalších.
Klub SCRC se vyznačuje tím, že neklade žádné speciální požadavky na své členy - žádné povinné členské poplatky, žádné povinné členské schůze, žádné povinné úkoly pro členy. Jediné, co klub po svých členech vyžaduje je slušné a nekonfliktní jednání vůči ostatní motorkářům a nemotorkářské veřejnosti. Jedná se o čistě rodinný touringový klub, jehož cílem není vyvíjení ekonomických aktivit nebo ochrana jakéhokoliv území. Jen radost z jízdy a přátelství se stejně "postiženými" lidmi. Kromě toho se klub vyznačuje spoluprácí s charitativními organizacemi, nadacemi a projekty.
V průběhu roku 2000 se vzhledem ke stále zvyšujícímu počtu členů česká pobočka rozdělila na pět regionálních poboček (chapterů) - střední Čechy a Praha, západní a severní Čechy, východních a jižní Čechy, Vysočina, severní a jižní Morava. V roce 2001 byla kvůli stále narůstajícímu množství členů rozdělena moravská pobočka na dvě samostané pobočky South a North a vzniká tak severomoravská pobočka SCRC - North Moravian chapter pod vedením Roberta "Boba" Vychodila ve funkci 1st.Officer. Evropa je vzhledem k výrazně menšímu počtu členů řízena jen jedním Regional Officer, kterým je zároveň vedoucí pobočky středních Čech Tomáš "Bobík" Berdych z Prahy. Ten tyto funkce převzal v roce 2001 po Tomáši "Toko" Kocandovi, který z nich odstoupil z důvodu pracovní zaneprázdněnosti. Další informace k samému počátku činnosti SCRC v české republice najdete také na celorepublikovém webu - https://www.cruisers.cz/?page_id=99.
Severomoravská pobočka se stále rozrůstala a stala se pobočkou SCRC s největším počtem členů v ČR. Z tohoto důvodu byla pobočka rozdělena postupně na regionální části Valašsko (Bob 1st.Officer), Jičínsko (Jurin 2nd.Officer), Ostravsko (Jurek 2nd.Officer) a Kroměřížsko (Generál 2nd.Officer). Protože velikost chapteru přinášela kromě výhod i některá úskalí, usiloval Bob od roku 2009 o rozdělení chapteru na samostatné chaptery podle regionů a jejich úzkou spolupráci.Ostatní vedoucí regionů s tímto postupem dlouhodobě nesouhlasili. Na počátku roku 2013 se tak všichni členové Valašského regionu dohodli, že se oddělí od chapteru North Moravian a vytvoří samostatný chapter Wallachia. Shodou okolností pár dní na to přichází z vedení klubu v USA rozhodnutí, že původní nejmenší vzdálenost center jednotlivých chapterů se mění z 80 kilometrů na 40 kilometrů. Zdá se, že jdeme správným směrem :o).
SCRC Wallachia chapter má v současné době 8 členů a 4 zájemce o členství. Našich vyjížděk a dalších akcí se zúčastňuje asi desítka přátel z ostatních chapterů SCRC nebo nezávislých bikerů. Náš bikerský styl se vyznačuje vyjížďkami za různými zajímavostmi, pohodovou jízdou (vždyť je mezi námi plno motorkářek s vlastními motocykly), příležitostným kempováním, grilováním a kopcem srandy. Naším cílem není hromadný nábor a nekontrolovaný růst členské základny. Nebráníme se novým zájemcům o členství ale tak jako v jiných oblastech života, musíme si prostě lidsky sednout ;o). Ježdění na motocyklu je náš koníček. Ne povinnost. A mělo by nám to přinášet jen zábavu a radost ... na starosti máme práci, ne ?! :o)

V České republice je v roce 2023 celkem 10 chapterů s 216 členy.

MAPA - SCRC chapter International (mimo USA a Kanady)